.
ŠKOLA MYSTÉRIÍ HÓROVA OKA


 HOME


 OKEM BOHA HÓRA

   1. díl - ŠKOLA MYSTÉRIÍ

   2. díl - OSIRIS

   3. díl - SFINGA

   4. díl - KVĚT ŽIVOTA

   5. díl - SAKKÁRA I.

   6. díl - SAKKÁRA II.

   7. díl - DENDERA

   8. díl - EDFU

   9. díl - KOM OMBO

 10. díl - PHILAE


 MAGICKÝ EGYPT


ZAKÁZANÁ EGYPTOLOGIE 

TUTANCHAMONOVA PROROCTVÍ 

ÚVOD DO HERMETISMU 

KYBALION 

SMARAGDOVÉ DESKY


 KOSMICKÝ ROK

 BLÍŽENECKÉ VLASTNOSTI

 7 STUPŇŮ MYSLI


 TV, KNIHY


 GALERIE

 E-MAIL

TV, KNIHY

TV

TV SPEKTRUM - zatím neopakují
 

 dne  hod.  1. díl - Škola mystérií
     2. díl - Osiris, pán reinkarnace
     3. díl - Sfinga, strážkyně horizontu
     4. díl - Květ života
     5. díl - Sakkára, krystalový komplex
     6. díl - Sakkára, kvantový stroj
     7. díl - Dendera, počátky astronomie
     8. díl - Edfu, cesta porozumění
     9. díl - Kom Ombo, brána ke svobodě
     10. díl - Philae, ženský princip

Náš příběh začíná těsně před naprostou zkázou, kterou způsobila potopa světa. V té době na Zemi ještě existovala civilizace, o níž se dnes hovoří už jen v legendách jako o ATLANTIDĚ. Její obyvatelé čerpali znalosti ze zkušeností, které lidé nashromáždili během tisíců let výzkumu fungování vesmíru a procesu, kterému říkáme život. Vše se dozvíte v 10ti dílném dokumentu Okem boha Hóra.

režie: Fernando Malkún

žánr: dokument

výroba: Belgie (2001)

jazyková verze: čeština

délka 1 dílu: cca 52 min

 

Žel na KINOMÁNII již možnost stáhnutí seriálu není, je nám líto...

 

KNIHYElisabeth Haich - ZASVĚCENÍ

První mysticko-biografický román popisující staroegyptské zasvěcení (tj. státi se vědomým) - nejobsáhlejší reinkarnační zprávy. Dotkneme se podstaty učení velekněze Ptahotepa, který objasňuje okultní zákony vesmíru, lidské duše a osudu.

Stran: 422
Vydal: Aquamarín, 1996
Překlad: Růžena Formánková
ISBN: 80-901922-5-4
Běžná cena: Kč 265,- 

při objednávce na
www.alman.cz sleva 8 % (cena po slevě: Kč 244,-)
   

Jaromír Kozák, John Anthony West - ESOTERICKÝ EGYPT 1 a 2

Egypt, starobylá civilizace v povodí Nilu, oslovuje dnešního člověka více než kdy předtím. Překvapivě však přináší více otázek než odpovědí: Jak to, že přes veškeré soudobé technické vymoženosti nejsme schopni postavit takové stavby, jako jsou pyramidy nebo luxorský palác? Jak je možné, že při současných poznatcích o lidské fyziologii, při dnešní úrovni psychických výzkumů, znalosti změněných stavů vědomí nebo zkušenostech stavů blízkosti smrti nechápeme, co pro Egypťany znamenal svět neviditelných sil a jejich bohové, s nimiž dokázali komunikovat.

První díl ojedinělého průvodce ukazuje egyptské náboženství, mytologii a spirituální odkaz této kultury ve zcela novém pohledu. Přibližuje především Káhiru a její jedinečné egyptologické sbírky, slavná pyramidová pole, pyramidy v Gíze, a mystérium Sfingy. Odhaluje skrytý smysl těchto staveb a tajemství, která v sobě po tisíciletí nesou.

Průvodce Esoterický Egypt je určen všem, kteří chtějí duchovní odkaz starých egyptských zasvěcenců nejen vidět a obdivovat, ale kteří jej chtějí pochopit.

Americký badatel John Anthony West působí jako nezávislý egyptolog; Jaromír Kozák patří mezi přední české znalce egyptské kultury a jejího esoterního odkazu - viz záhlaví AUTOŘI.

Druhý díl Esoterického Egypta zahrnuje údolí Nilu, Sinaj a pouštní oázy.

Stran: 352
Vydal: Eminent
Překlad: Jaromír Kozák
ISBN: 80-7281-142-8
Běžná cena: Kč 299,-

 

 

Jaromír Kozák - HERMETISMUS

V překladu a s fundovanými komentáři Jaromíra Kozáka (v nakladatelství Eminent též tituly Egyptská kniha mrtvých I., II., III., Spiritismus, Etiopská kniha mrtvých - viz záhlaví AUTOŘI) vychází v češtině vůbec poprvé klíčová díla hermetismu. Jsou mezi nimi například legendární Corpus Hermeticum, Rozprava o osmé a deváté sféře, Svatá kniha Herma Trismegista určená Asklépiovi a další.

Stran: 328
Vydal: Eminent
ISBN: 80-7281-109-6
Běžná cena: Kč 299,-

 

 

Jaromír Kozák - EGYPTSKÁ KNIHA MRTVÝCH 1, 2 a 3

Vůbec poprvé v českém jazyce vychází v nakladatelství Eminent kompletní verze legendární Egyptské knihy mrtvých v překladu a s doplňujícím komentářem Jaromíra Kozáka. Autor se danou problematikou zabývá více než 20 let, mimo jiné studoval i u egyptologa Miroslava Vernera.

Kniha vychází ve třech svazcích, obsahujících na 1000 stran ojedinělého textu.

Druhá část jednoho ze stěžejních děl světové duchovní literatury v překladu a s komentářem Jaromíra Kozáka.

Třetí závěrečný díl překladu Egyptské knihy mrtvých byl vydán ve výpravné barevné podobě. Obsahuje celou řadu unikátních papyrů, mimo jiné také zcela ojedinělou mapu záhrobí.

Stran: 240
Vydal: Eminent
ISBN: 80-7281-073-1
Běžná cena: Kč 299,-

Stran: 248
Vydal: Eminent
ISBN: 80-7281-091-X
Běžná cena: Kč 299,-

Stran: 240
Vydal: Eminent
ISBN: 80-7281-108-8
Běžná cena: Kč 349,-

Jaromír Kozák - ANIHO PAPYRUS - Nejkrásnější egyptská kniha mrtvých

Egyptská kniha mrtvých se v Egyptě dochovala v celé řadě exemplářů. Žádný z nich však není tak rozsáhlý a tak nádherně vyzdobený jako Aniho papyrus. Jeho kaligrafické písmo ho navíc předurčuje i k tomu, aby posloužil také jako čítanka studentům egyptských hieroglyfů. – Aniho papyrus rovněž lépe něž kterýkoli jiný exemplář Egyptské knihy mrtvých vypovídá o práci velmi úzkého okruhu písařů, kteří měli přístup k těmto původně natolik tajným textům, že se nemohly dostat do ruky ani samotného faraona. Úchvatné ilustrace Aniho papyru výmluvně přibližují nauku o přeměnách duše, o jejím putování záhrobním světem a návratu k pozemskému životu. Ta je zde líčena s dynamikou, jaká není vyjádřitelná pouhým popisem. Písmo i ilustrace jsou totiž prostorově uspořádané, což je něco, co naše moderní knihy nedokáží.

Stran: 164
Vydal: Volvox Globator
Běžná cena: Kč 269,-

 

 

Waldemar Uxüli - ZASVĚCENÍ VE STARÉM EGYPTĚ

"V naší knize je popsáno zasvěcení jednoho mladíka do starých egyptských mysterií, a to takovou formou, která čtenáři celý průběh obřadu přiblíží co nejdetailněji. Toto dílo je výsledkem studia ezoterických spisů a je doplněno autorovou intuicí."

Stran: 139
Vydal: Eugenika
Překlad: Vladimír Sládeček
ISBN: 80-89115-70-5
Běžná cena: Kč 158,-
Imhotep - KYBALION

"Toto dílo vychází ze starodávného hermetického učení. O tomto předmětu existuje velmi málo textů, ačkoliv se na hermetickou nauku odvolává značný počet okultních děl. Řada upřimných hledačů tajných pravd proto vydání tohoto svazku bezpochyby uvítá."

Stran: 188
Vydal: Eugenika
ISBN: 8089227747
Běžná cena: Sk 188,-

 

 

Jaromír Kozák - EGYPTŠTINA - jazyk bohů

"Egypťané nazývali svojí řeč jazykem bohů. Ukazuje se, že to nebylo ani tak přehnané, jak se dosud soudilo, protože zahrnuje mnoho unikátních rysů, který přesahuje jakékoli jiné jazyky. Egypťané si toho byli nepochybně vědomí. Můžeme tak soudit podle toho, že nejstarší podobu egyptštiny nikdy neopustili a v závislosti na vývoji jazyka a potřebách běžné komunikace a administrativy vyvíjeli paralelní jazykové fáze, které se mohly od původní předlohy lišit i písmem. Ta z hieroglyfů vždy vycházela. Nejpozoruhodnější zjištěním je, že fonetické hieroglyfy jsou definovány jako mantry. Ty jsme dosud pokládali za umělé modlitby. Ve skutečnosti však jde o základní biologicky a psychologicky smysluplné zvuky. Jakkoli se takové zjištění může zdát překvapivé, při bližším pohledu je zcela zákonité, protože je tím přirozeně osvětlen počátek vzniku jazyka."

Formát A4, šitá vazba do polotvrdé obálky
Stran: 376
Vydal: ONYX
ISBN: 80-86788-37-7
Běžná cena: Kč 729,-

Lze ji objednat na adrese vydavatelství ONYX: onyxedition@seznam.cz

Plnou anotaci najdete zde (odkaz vede na jiný server)